Типи і принцип дії стабілізаторів напруги

06.07.2018

Стабілізатори напруги за принципом роботи бувають наступних типів:

  1. електромеханічні;
  2. ферорезонансні;
  3. тиристорні;
  4. релейні;
  5. з підмагнічуванням трансформатора.

Типи і принцип дії стабілізаторів напруги

Типи і принцип дії стабілізаторів напруги

Принцип дії електромеханічних стабілізаторів напруги

Електричні стабілізатори напруги електромеханічного типу являють собою систему, що стежить з використанням електродвигуна, автотрансформатора і системи управління двигуном. Такі стабілізатори дозволяють безперервно і плавно регулювати вихідну напругу без спотворення синусоїдальної форми. Також їх ще називають сервопривідними стабілізаторами напруги і електромеханічними стабілізаторами напруги.

Принцип дії ферорезонансних (магніторезонансних) стабілізаторів напруги

Ферорезонансні (магніторезонансні) стабілізатори напруги побудовані на основі використання ефекту ферорезонансу (магніторезонансу) напруги в контурі трансформатор - конденсатор, який забезпечує безперервне регулювання вихідної напруги в певних межах зміни навантаження.

Принцип дії тиристорних стабілізаторів напруги

Принцип стабілізації однофазних тиристорних стабілізаторів електричної напруги полягає в автоматичному перемиканні секцій (обмоток) автотрансформатора (або трансформатора) за допомогою силових ключів - тиристорів.

Принцип дії релейних стабілізаторів напруги

Принцип стабілізації однофазних релейних стабілізаторів електричної напруги подібний до принципу дії тиристорних - перемикання додаткових обмоток здійснюється за допомогою силових реле.

Принцип дії стабілізатора напруги з підмагнічуванням трансформатора

Стабілізатори напруги з підмагнічуванням трансформатора засновані на компенсації зміни напруги мережі шляхом регулювання коефіцієнта трансформації за рахунок місцевого підмагнічування сердечника автотрансформаторів. Такі автотрасформатори мають спеціально виконаний магнитопровід і систему обмоток. Підмагничування здійснюється за допомогою напівпровідникового (тиристорного) регулятора.